Plaża Miejska w Gdyni to jedna z turystycznych wizytówek miasta. Bardzo szeroka, strzeżona w sezonie. Położona dosłownie 5 min spacerkiem od centrum miasta, natryski, toalety, przebieralnie, punkt medyczny, wypożyczalnia leżaków, mała gastronomia w pobliżu, największy w Gdyni plac zabaw dla dzieci. To bez wątpienia jedna z najatrakcyjniejszych plaż w Trójmieście.

Bulwar Nadmorski to najpopularniejszy w Gdyni trakt spacerowy. Ma 1,5 km długości, jest ulubionym miejscem spacerów i wycieczek rowerowych. Jest znakiem rozpoznawczym Gdyni obok Skweru Kościuszki i żaglowca ‘Dar Pomorze’.

Gdynia Orłowo to piękna nadmorska dzielnica z czystą plażą, molo i promenadą, nad którą wznoszą się porośnięte lasem klify. Klif Orłowski należy do Rezerwatu Kępy Redłowskiej, a wokół niego biegną dwie malownicze trasy spacerowe prowadzące do Centrum Gdyni. Teatr na plaży zaprasza w sezonie letnim na spektakle teatralne wieczory kabaretowe i recitale piosenek. Warta uwagi jest wieża widokowa o wysokości 50 m, z tarasem widokowym i pięknym widokiem na Zatokę Gdańską. Szeroka plaża w Orłowie jest jedną z najczystszych w tym rejonie.

Dostępne apartamenty w tej okolicy: